Czy bezpiecznie jest iść na basen z dzieckiem?

Odpowiedź na pytanie Czy można bezpiecznie chodzić na basen z dzieckiem zależy od konkretnych okoliczności. Większość pracowników służby zdrowia zaleca, aby dziecko odczekało sześć tygodni po urodzeniu, zanim weźmie pierwszą kąpiel. Ale nawet jeśli jesteś po dwóch miesiącach i czujesz się gotowa do wejścia na basen, powinnaś najpierw skonsultować się z lekarzem. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

Jako nowy rodzic, prawdopodobnie nie będziesz miał zbyt wiele czasu, aby uczestniczyć w wielu zajęciach. Ale możesz stopniowo wprowadzać je do basenu. Jeśli masz miejsce, wprowadź swoje niemowlę na płytką część basenu i ciesz się zasłużonym przestojem. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Ponadto, pójście na basen z dzieckiem może być chłodnym wytchnieniem podczas gorących miesięcy.

Powinnaś również pamiętać o założeniu dziecku pieluchy do pływania. Dzięki temu ochronisz je przed wodą wypluwaną przez dziecko. Dodatkowo pieluchy do pływania są stworzone do wody i chronią dziecko przed bakteriami kałowymi. Najlepiej też unikać chodzenia na basen zaraz po tym, jak dziecko zje. Jak zauważysz, pływanie z dzieckiem nie jest tak łatwe jak kiedyś, ale nie jest niemożliwe.

Ważne jest, aby pamiętać, że odruch kneblowy dziecka jest silniejszy w wieku sześciu miesięcy, co oznacza, że może ono mimowolnie wstrzymać oddech. Upewnij się, że wyjmujesz dziecko, jeśli ma dreszcze, ponieważ temperatura ich ciała spada dużo szybciej niż u dorosłych. Poza tym niemowlęta tracą ciepło ciała szybciej niż dorośli, więc unikaj pływania z chorym dzieckiem. Jeśli skóra dziecka jest wrażliwa na zimną wodę, skonsultuj się z lekarzem po poradę.

Przed udaniem się na basen pamiętaj o nałożeniu na dziecko kremu z filtrem przeciwsłonecznym i miej je na oku. Musisz również trzymać je blisko siebie, ponieważ będą potrzebować fizycznego wsparcia w przypadku, gdy wydostaną się z głębokości. Zawsze pamiętaj, że pływaki basenowe nie są przeznaczone do zapewnienia bezpieczeństwa Twojemu dziecku. Lepiej kupić kamizelkę ratunkową niż pływak na ramię. I, last but not least, nigdy nie pij alkoholu przed pływaniem z dzieckiem.

Pierwszym razem, gdy zabierzesz dziecko na basen, pamiętaj, aby przynieść ręcznik lub koc, aby utrzymać je w cieple. Upewnij się, że temperatura wody nie jest zbyt zimna lub zbyt gorąca. Używanie ręcznika kąpielowego dla niemowląt jest bezpiecznym i delikatnym sposobem na wprowadzenie dziecka do wody. Co więcej, dziecko to pokocha! To da ci trochę czasu na relaks, podczas gdy twoje dziecko będzie się bawić w wodzie.

Inną korzyścią z pływania z dzieckiem jest to, że pomaga dziecku czuć się komfortowo w wodzie. Pomaga mu to również rozwijać podstawowe umiejętności wodne. Ważne jest, aby mieć oko na swoje dziecko, ponieważ utonięcie jest numerem jeden przyczyną śmierci dzieci w wieku od czterech do pięciu lat. Choć może się wydawać, że jest to bezpieczna rozrywka, pływanie z dzieckiem to świetny sposób na spędzenie ze sobą czasu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *