Chodzenie z dzieckiem

Chodzenie z dzieckiem jest jednym z najwcześniejszych kamieni milowych rozwoju i jest ważną czynnością zarówno dla Ciebie jak i Twojego dziecka. Twoje dziecko nauczy się chodzić, mówić i wchodzić w interakcje z otaczającym je światem. Kiedy wychodzisz z dzieckiem na spacer, możesz zachęcać je do niezależności, towarzysząc mu i zachęcając do działania. Poza tym, będziesz mieć trochę ćwiczeń dla siebie podczas spędzania czasu z dzieckiem. Jeśli masz wątpliwości czy dziecko chodzi prawidłowo, warto skonsultować to z lekarzem. Zdarza się na przykład, że dziecko stawia stopę do środka. Jeśli istnieje jakakolwiek nieprawidłowość, lepiej walczyć z nią jak najszybciej.

Choć niemowlęta potrzebują czasu, aby nauczyć się chodzić, okno możliwości ćwiczenia nowych umiejętności zwiększa się wraz z wiekiem. Dzieci zazwyczaj zaczynają chodzić między 9 a 18 miesiącem, ale niektóre mogą zacząć wcześniej niż inne. Spróbuj zachęcić dziecko do chodzenia, stawiając niskie meble i wyciągając ręce. Opanowanie chodzenia zajmie Twojemu dziecku kilka tygodni, więc upewnij się, że jesteś cierpliwy! Dzięki temu dziecko nabierze pewności siebie i będzie mogło postawić pierwsze kroki, a także rozwinie poczucie niezależności.

Mimo że niemowlęta potrzebują świeżego powietrza i światła słonecznego, potrzebują również czasu na świeżym powietrzu. Jeśli nie jest zbyt zimno lub wietrznie, możesz zabrać swojego noworodka na zewnątrz. Chociaż na zewnątrz może być trochę chłodno, dziecko będzie rozproszone i stymulowane przez aktywność i będzie otrzymywało dużo tlenu. Pamiętaj tylko, aby ciepło ubrać dziecko. Ważne jest, aby uniknąć przegrzania dziecka, ponieważ ich ciała nie są w stanie stwierdzić różnicy.

Spacer po okolicy to wspaniały sposób na wyjście i przyzwyczajenie dziecka do świeżego powietrza. Niemowlęta wymagają dużej ilości słońca i świeżego powietrza, aby rozwinąć właściwy układ odpornościowy. W zimie spacer może być zbyt zimny, aby Twoje dziecko mogło wytrzymać. Zamiast tego zabierz go na spacer wczesnym rankiem. Podczas spaceru upewnij się, że nosisz daszek przeciwsłoneczny, aby chronić go przed promieniami słońca.

Wybieranie się na spacer z dzieckiem to świetny sposób na nawiązanie więzi z dzieckiem i zachęcanie do niezależności. Spacer daje dziecku możliwość poznawania nowych środowisk i odkrywania nowych sytuacji. A jeśli masz zamiar spacerować, równie dobrze możesz trzymać dziecko za ręce. W ten sposób będzie on bardziej skłonny do chodzenia i będzie miał pozytywne doświadczenia. To także świetny sposób na nawiązanie więzi z dzieckiem i lepsze poznanie go.

Spacer z dzieckiem to świetny sposób na przywrócenie sprawności fizycznej, poprawę nastroju i połączenie z dzieckiem. Zanim wyruszysz na spacer, upewnij się, że zaplanujesz niezbędne rzeczy, których będziesz potrzebować podczas spaceru. Zabierz butelkę i przybory do zmiany pieluchy, przekąski i zabawki dla starszych dzieci. Nawet jeśli zabierasz dziecko na spacer sama, to i tak dobrze jest zaplanować zaopatrzenie z wyprzedzeniem, abyście mogli cieszyć się spacerem.

Wybieranie się na spacer z dzieckiem pomoże mu rozwinąć mięśnie, a ono samo będzie potrzebowało minimum trzech godzin aktywności fizycznej każdego dnia. Oprócz spacerów, możesz zabrać dziecko na plac zabaw lub do parku. Możesz nawet zabrać dziecko ze sobą na spacer, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i poznać swojego partnera. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojego dziecka, zawsze możesz wysłać je ze sobą na spacer w wózku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *