Czy mogę zabrać dziecko na wakacje?

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z 123kids.pl

Być może zastanawiasz się, czy mogę zabrać moje dziecko na wakacje? Odpowiedź brzmi: tak, ale tylko wtedy, gdy czujesz się komfortowo zabierając ze sobą swoje maleństwo. Wiele hoteli oferuje łóżeczka dziecięce, więc możesz zabrać ze sobą swoje dziecko. Niektórzy ludzie wynajmują również łóżeczko na czas wakacji lub pożyczają je od znajomych. Jeśli podróżujesz samolotem, najlepiej będzie spakować nosidełko dla dziecka na czas lotu. Upewnij się, że przeczytałeś zasady linii lotniczych dotyczące noszenia dziecka podczas lotu.

Zapakuj dużo dodatkowych ubrań i zawsze miej dodatkowe koce lub foteliki samochodowe przygotowane dla dziecka. Nosidełko jest wygodne dla obojga rodziców i pozwala na trzymanie dziecka bez użycia rąk. Zabranie wózka jest koniecznością w czasie drzemki, a składany jest najwygodniejszy. Wózek będzie również przydatny w okresie niemowlęcym. Następnie spakuj kilka ulubionych zabawek dla dziecka lub spraw mu niespodziankę. Niektóre dobre pomysły na podróżowanie z dzieckiem obejmują grzechotki, zabawki muzyczne, miękkie zwierzęta, plastikowe klucze, pierścienie do ząbkowania i zabawki do gniazdowania.

W zależności od pory roku, w której podróżujesz, możesz wybrać bardziej przystępne miejsce docelowe. Karaiby i Meksyk to wspaniałe miejsca dla rodzin i oba są przyjazne dzieciom. Chociaż ostatnie nagłówki o Zika i innych chorobach przenoszonych przez komary wzbudziły pewne obawy, te miejsca są nadal ogólnie bardzo bezpieczne dla wakacji z dziećmi. Ogólnie rzecz biorąc, miejscowi będą niezwykle przyjaźnie nastawieni do niemowląt i małych dzieci. Karaiby są również jednym z najbezpieczniejszych miejsc do zabrania dziecka, ale nie można zagwarantować, że mieszkańcy nie będą tak przyjaźni, jak są, gdy są dorośli.

Oprócz używania łóżeczka, ważne jest również, aby używać systemu podróżowania odpornego na dziecko. Wyściełany system podróżny jest ważny dla bezpieczeństwa dziecka, podobnie jak bezpieczne w podróży nosidełko. Możesz kupić w Internecie urządzenie do pływania, które jest zaprojektowane specjalnie dla Twojego malucha. Wiele z tych urządzeń posiada również daszek dla wygody dziecka. Mają one również inne zalety, w tym zwiększony komfort dla Ciebie i Twojego dziecka.

Inną opcją dla rodziców jest kurort rodzinny. Ośrodki all inclusive często mają udogodnienia dla dzieci, które pomagają zabrać dziecko na wakacje. Zazwyczaj oferują łóżeczka, wózki i podgrzewacze do butelek. Niektóre ośrodki mają nawet kluby dziecięce, brodziki i place zabaw, aby zapewnić dziecku rozrywkę i radość. Być może nie będziesz musiał nawet opuszczać hotelu. Możesz zaplanować podróż z dzieckiem, gdy będzie starsze.

Podróżowanie z niemowlęciem jest stosunkowo niedrogie, zwłaszcza jeśli lecisz samolotem. Będziesz musiał zapłacić tylko podatki, jeśli lecisz jako dziecko na kolanach, a wiele hoteli zaoferuje bezpłatne łóżeczka. Będziesz również mniej narażony na przeziębienie lub inną chorobę podczas podróży z dzieckiem. Ważne jest, aby pamiętać, że podróżowanie z noworodkiem wymaga starannego planowania i przygotowania, więc nie zapomnij zabrać ze sobą środka do dezynfekcji rąk!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *