Czy niemowlę może wygodnie podróżować samochodem?

Czy niemowlę czuje się komfortowo podczas podróży samochodem? Chociaż możesz nie być w stanie przewidzieć reakcji niemowlęcia na długie odcinki podróży, dobrze jest zachować elastyczny harmonogram. Podróż będzie łatwiejsza dla niemowlęcia, jeśli miejsce docelowe jest przyjazne dla niemowląt i w samochodzie nie ma innego rodzeństwa. Upewnij się, że umieścisz fotelik samochodowy na tylnym siedzeniu i zabezpieczysz pasy bezpieczeństwa.

Możesz być zmuszony do częstego zatrzymywania się, a Twoje dziecko może nie lubić siedzenia na tylnym siedzeniu. Upewnij się, że masz w pobliżu lusterka. Jeśli musisz przejechać długi dystans, wybierz samochód z większą liczbą przystanków. Należy pamiętać, że niemowlę jest jeszcze noworodkiem i nie powinno być umieszczane w foteliku samochodowym przez dłuższy czas. Przedłużająca się pozycja może prowadzić do bólu pleców i problemów z oddychaniem. Ponadto naraża niemowlę na ryzyko SIDS.

Jeśli podróżujesz z dzieckiem, możesz rozważyć wyjazd w nocy. Niezależnie od tego, czy prowadzisz, czy nie, będziesz musiał dobrze się wyspać przed długą podróżą. Możesz także rozważyć zaplanowanie krótszych podróży w czasie drzemki. Jeśli niemowlę nie lubi fotelika samochodowego, możesz spróbować wziąć krótszą podróż w czasie drzemki. W ten sposób unikniesz martwienia się o sen dziecka lub wstawanie w nocy.

Pamiętaj, aby spakować dużo zabawek dla dziecka. Jeśli niemowlę jest karmione piersią, czas brzuszków jest dla Ciebie świetną opcją. Jeśli jednak Twoje niemowlę jest jeszcze noworodkiem, najlepiej podróżować z drugim rodzicem z tyłu. Pamiętaj, że noworodki nie mają pojęcia o byciu oddzielonym od rodziców, więc siedzenie z tyłu zapewni im zajęcie. Zasilana bateriami lampka nocna lub latarka może pomóc uspokoić niespokojne dziecko.

Podczas podróży dobrze jest się zatrzymać, aby pozwolić niemowlęciu się zrelaksować. Podczas gdy niemowlęta są zwykle bardzo rozrywkowe, gdy są w ruchu, staną się znudzone i zaczną dostawać stir crazy, jeśli samochód jest nieruchomy. Jeśli samochód stoi w korku, podróż może trwać kilka godzin. Tak długo, jak nie spieszysz się, najlepiej jest unikać podróży na długich dystansach. Postaraj się więc zaplanować podróż w czasie, kiedy jesteś najbardziej czujny.

Poza wygodą pojazdu, koniecznie spakuj dodatkowe zapasy. Niemowlęta łatwo się nudzą, więc postaraj się spakować różne zabawki i zajęcia, aby utrzymać niemowlę w stanie rozrywki i zadowolenia. Spróbuj zaplanować zwiedzanie zgodnie z czasem drzemki niemowlęcia. Wtedy będziesz mógł zająć się innymi rzeczami, gdy niemowlę będzie spało. Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż, rozważ spakowanie dodatkowych artykułów dla niemowląt, abyś nie musiał nosić ze sobą dużej ilości sprzętu i zapewnić niemowlęciu rozrywkę.

Zabranie niemowlęcia na wycieczkę drogową może być stresujące i niebezpieczne. Potrzeby niemowlęcia muszą być uwzględnione, szczególnie w miarę dojrzewania układu odpornościowego. A ponieważ małe dzieci potrzebują ciągłej rozrywki, trudno jest utrzymać je w spokoju przez dłuższy czas. Co więcej, podróż samochodem może być niebezpieczna, jeśli nie masz wystarczającej wiedzy o tym, jak jeździć bezpiecznie i wygodnie. Dlatego wybierz się na próbną wycieczkę, aby ustalić, czy niemowlę będzie lubiło podróżować samochodem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *