Czy świece zapachowe są szkodliwe dla dziecka?

Czy świece zapachowe są szkodliwe dla dziecka? Odpowiedź zależy od zapachu. Silne zapachy mogą być przytłaczające dla płuc noworodka. Na przykład olejki eteryczne najlepiej unikać w pobliżu niemowląt. Nawet jeśli świece zapachowe mają przyjemny zapach, należy je ograniczyć do określonych godzin w ciągu dnia. Delikatne płuca dziecka wymagają świeżego powietrza. Należy również unikać pozwalania świecom palić się przez całą noc, ponieważ świece zapachowe są znane z nasycania powietrza.

Kilka rodzajów świec zapachowych uwalnia niebezpieczne substancje chemiczne do powietrza. Niektóre z tych chemikaliów są znane substancje rakotwórcze, takie jak benzen. Korzystanie z ciężkich świec zapachowych podczas ciąży stanowi jeszcze większe zagrożenie dla zdrowia. Wdychane chemikalia mogą uszkodzić rozwijające się płuca. Używanie odświeżaczy powietrza lub aerozoli w domu może również powodować problemy dla delikatnego ciała dziecka. Ogólnie rzecz biorąc, naturalne świece są najbezpieczniejszym wyborem dla Twojego dziecka.

Zmysł węchu dziecka rozwija się w łonie matki. Podczas ciąży płyn owodniowy zmienia jego smak. Trenuje również niemowlęta do oddychania i połykania. Z tego powodu zapach jedzenia może wpływać na rozwój dziecka. Jeśli martwisz się o wpływ świec zapachowych na swoje nienarodzone dziecko, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej. Używając świec zapachowych w czasie ciąży, należy zawsze używać ich w wentylowanym pomieszczeniu i unikać przechowywania ich w zamkniętych pomieszczeniach.

Jeśli nie jesteś pewna bezpieczeństwa świec dla swojego dziecka, spróbuj użyć wosku pszczelego lub świec organicznych. Są to bezpieczniejsze alternatywy dla świec parafinowych i nie emitują toksyn. Mają również przyjemny zapach. Ogólnie rzecz biorąc, świece z wosku pszczelego nie wytwarzają toksycznych zanieczyszczeń i są bezpieczniejsze dla środowiska. Jeśli jednak martwisz się o bezpieczeństwo swojego nowego dziecka, możesz wybrać świece bezzapachowe.

Używanie świec zapachowych wokół dziecka może być szkodliwe dla jego zdrowia, zwłaszcza dla ich rozwijających się płuc. Powinnaś mieć pewność, że świece, których używasz, są wykonane w 100% z naturalnego wosku, wolnego od parafiny lub nienaturalnych substancji zapachowych. Rozważ również używanie świec elektrycznych zamiast otwartych płomieni. Są one bezpieczniejsze od tych pierwszych. Możesz wybierać spośród świec z naturalnego wosku, świec sojowych.

While wax melts i świece zapachowe mogą sprawić, że twój pokój będzie ładnie pachniał, używanie ich w przedszkolu (sprawdź: dofinansowania do przedszkola) może stanowić pewne ryzyko dla twojego dziecka. Dym ze świec został powiązany z rakiem, a także wpływa na rozwój płodu. Jeśli rozważasz używanie świec zapachowych wokół dziecka, powinieneś rozważyć przejście na podgrzewacze do wosku zamiast tego. Istnieją nawet świece, które wykorzystują energię elektryczną do topienia wosku. Ale eksperci sugerują wybór elektrycznych nad candles.

Świece zapachowe mają ukryte niebezpieczeństwa. Podczas gdy wosk pszczeli i świece sojowe są lepszymi opcjami niż świece parafinowe, wiele z nich nadal zawiera substancje chemiczne, które nie są dobre dla Twojego dziecka. Niektóre zawierają nawet ołów w knocie. Upewnij się, że wybierasz świece, które posiadają certyfikat bezpieczeństwa dla Twojego dziecka. Szukaj również marek, które są przejrzyste w kwestii składników, których używają w swoich świecach. Jeśli nie jesteś pewna, sprawdź etykiety i zapytaj sprzedawcę w sklepie, czego używają.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *