Jak chronić dziecko przed słońcem – informacje dla rodziców

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z naszedziecko.pl

Jako rodzic możesz się zastanawiać, jak chronić dziecko przed słońcem. Chociaż krem z filtrem może być pomocny, ważne jest, aby pamiętać o częstym jego nakładaniu. Nakładaj krem z filtrem co najmniej 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, a następnie co dwie godziny lub częściej, jeśli dziecko pływa lub mocno się poci. Użyj kapelusza z szerokim rondem, aby chronić twarz dziecka.

Alternatywnie, możesz użyć wózka lub spacerówki z daszkiem, który może zapewnić ochronę przed promieniowaniem UV. Ochrona przeciwsłoneczna jest bezpieczna dla dzieci do szóstego miesiąca życia, ale powinna być nakładana grubo. Niektóre tkaniny posiadają współczynnik ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym (UPF), a wyższy współczynnik UPF oznacza lepszą ochronę. UPF piętnaście lub wyższy jest wystarczający dla większości niemowląt, podczas gdy UPF 50 lub wyższy oferuje doskonałą ochronę.

Babcie są szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych, a powtarzające się narażenie może prowadzić do długoterminowych problemów z oczami, w tym zaćmy i uszkodzenia rogówki, siatkówki i soczewki. Może również prowadzić do raka. Aby chronić oczy dziecka, stosuj jak najlepszą ochronę. Jeśli Twoje dziecko dozna niewielkiego oparzenia słonecznego, zaleca się natychmiastowe leczenie. Możesz użyć ibuprofenu lub paracetamolu, aby złagodzić ból i zastosować chłodną wodę, aby ukoić oparzenie. Należy jednak unikać stosowania naturalnych środków na skórę dziecka, ponieważ mogą one zawierać szkodliwe substancje chemiczne.

Choć stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym na skórze dziecka jest ważne, pamiętaj o ponownym nakładaniu go co około dwie godziny. Pomimo obietnic zawartych na opakowaniu, należy pamiętać, że krem z filtrem chroni przed promieniami UV tylko przez osiem godzin. Krem z filtrem należy nakładać 15 do 30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Im więcej czasu słońce jest na zewnątrz, tym bardziej ponownie aplikuje.

Oprócz odzieży i ochrony przeciwsłonecznej, należy również zwrócić uwagę na wygląd dziecka. Noś lekki, nieprześwitujący top i spodnie, które będą chronić skórę dziecka przed promieniami słonecznymi. Używaj kremów przeciwsłonecznych, które zawierają tlenek cynku lub dwutlenek tytanu, które są mniej drażniące i nie wchłaniają się w skórę. Wodoodporne kremy przeciwsłoneczne są najlepsze dla dzieci, które spędzają czas w wodzie.

Kiedy Twoje dziecko jest na zewnątrz, noś luźne, wykonane z bawełny ubrania, które nie będą ograniczać ruchów dziecka. Bawełna jest naturalnie odporna na promienie UV, więc unikaj odzieży lub koszulek przezroczystych. Podobnie, noś kapelusz z szerokim rondem. Jeśli zamierzasz przebywać na zewnątrz bez ochrony przeciwsłonecznej, używaj okularów przeciwsłonecznych, które zapewniają 99% ochronę przed promieniowaniem UV. Podobnie, dzieci mogą nosić balsam do ust z filtrem przeciwsłonecznym.

Jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu z dzieckiem, ważne jest, aby chronić skórę dziecka przed słońcem. Nawet 15 minut ekspozycji może uszkodzić skórę dziecka. Dzieci są szczególnie wrażliwe na promienie słoneczne, więc używanie kremu z filtrem jest niezbędne. Babiatorki są dobrym wyborem dla 100% ochrony przed słońcem. Możesz również zapewnić dziecku chłód, trzymając je w domu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *