Twoje dziecko prawdopodobnie będzie w spokojnym stanie, kiedy zaśnie. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko zasnęło, możesz delikatnie poruszać nim po pokoju. Mów do dziecka i śpiewaj mu, aby pomóc mu się zrelaksować. Możesz również kołysać go lub ją w wózku. Możesz też zabrać je na przejażdżkę lub spacer. Możesz również odwrócić uwagę dziecka odtwarzaczem muzyki lub grzechotką umieszczoną nad łóżeczkiem. Możesz też po prostu przytulić je do siebie.
Ważne jest, aby pamiętać, że dzieci płaczą z wielu powodów i ważne jest, aby ćwiczyć techniki uspokajające, gdy dziecko płacze. Chociaż te techniki mogą pomóc dziecku poradzić sobie z negatywnymi emocjami, musisz używać ich odpowiednio i ograniczać ich stosowanie. Na przykład, kontakt fizyczny i interakcja twarzą w twarz może stresować dziecko. Może to spowodować, że dziecko odwróci się lub schowa. Ważne jest, aby pamiętać, że jest to normalne zachowanie dla dziecka poniżej 6 miesiąca życia.
Próbuj uspokoić dziecko, delikatnie głaszcząc je po plecach. Niektóre dzieci uważają, że jest to kojące. Staraj się unikać kołysania lub klepania dziecka zbyt mocno. Jeśli nic nie działa, połóż dziecko w bezpiecznym miejscu i odejdź. Twój partner może zająć się uspokajaniem dziecka, jeśli nie chcesz robić tego sama. Następnie, gdy dziecko uspokoi się na tyle, że będzie mogło wrócić do łóżeczka, możesz spróbować pogłaskać je ręką.
Płacz jest normalny dla dzieci, ale niektóre płaczą bardziej niż inne. Jeśli Twoje dziecko płacze, nie pozwól, aby Cię to martwiło. To tylko sposób, w jaki dziecko daje Ci znać, jak się czuje. Postaraj się zachować spokój i odprężenie. Oboje skorzystacie z przerwy od stresującej sytuacji. I pamiętaj, że robisz wszystko, co możesz, aby zapewnić dziecku spokój.
Jeśli Twoje dziecko jest przylepne, spróbuj zostawić je samo na 10 lub 15 minut. Możesz zagrać jakąś kojącą muzykę, zadzwonić do przyjaciela po wsparcie emocjonalne lub wykonać proste prace domowe, podczas gdy twoje dziecko jest spokojne. Ale cokolwiek zrobisz, nie podnoś go, dopóki nie będzie spokojne. Pamiętaj, że to tylko chwilowe. W końcu twoje dziecko przestanie płakać i znów będzie szczęśliwe!
Twoje dziecko płacze, ponieważ próbuje się z tobą porozumieć. Kiedy nie wydaje się to być powodem, prawdopodobnie jest to tylko oznaka nadmiernej stymulacji, głodu lub braku uwagi. Nie musisz się stresować płaczem, bo to tylko spotęguje stres. Jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko odczuwało ból, możesz po prostu zaproponować mu smoczek. Są jeszcze inne strategie, które możesz wypróbować, ale pamiętaj, że powinnaś je dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka.
Podobne tematy