Ile godzin powinno spać niemowlę?

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z 123mama.pl

Ile godzin powinno spać niemowlę? Noworodek powinien spać co najmniej 14-17 godzin każdego dnia, chociaż ta ilość może się różnić w zależności od tego czy jest to noworodek czy starsze dziecko. W tym okresie dziecko będzie się często budzić, aby je nakarmić, wypróżnić, przewinąć i uspokoić. Jeśli Twoje dziecko często budzi się w nocy, rozważ drzemkę lub podanie dziecku smoczka. Ale nie chwal się – Twoje dziecko prawdopodobnie nadal będzie się budzić na karmienie i bekanie.

Pierwsze miesiące życia dziecka są najtrudniejsze dla nowych rodziców. Są one wielokrotnie w nocy do karmienia i mają tendencję do spania tylko kilka godzin na raz. Podczas gdy większość noworodków drzemie tylko przez kilka godzin na raz, niektóre mogą spać nawet do ośmiu godzin na raz. W ciągu dnia powinny być budzone na karmienie mniej więcej co trzy lub cztery godziny. W wieku około dwóch miesięcy, ich sen zwiększy się do ośmiu godzin dziennie, ale nadal istnieją pewne czynniki do rozważenia.

Noworodki śpią dużo, ale ich wzór nie jest tak przewidywalny jak starszych dzieci. Ciało noworodka wciąż się rozwija, a ilość czasu spędzonego na czuwaniu może się drastycznie różnić. Nierzadko zdarza się, że budzą się na kilka godzin w środku nocy, co powoduje zamieszanie wśród nowych rodziców. W końcu jednak będą się budzić tylko na kilka godzin i spać po kilka godzin na raz.

Noworodek potrzebuje od 14 do 17 godzin snu każdego dnia. Podczas gdy jest to nadal znaczna ilość snu, nie jest to standard dla wszystkich dzieci. W zależności od ich wieku, niektóre będą spać tylko przez trzy do czterech godzin dziennie, a inne zostaną obudzone przez dłuższe okresy dnia. Dzieci potrzebują wskazówek, które powiedzą im, kiedy mają spać. Umieszczenie ich w łóżeczku pomoże im zrozumieć tę wskazówkę. Mogą nie być w stanie zrozumieć wskazówki od razu, ale w końcu złapią się.

Jako że noworodek wciąż rozwija poczucie dnia i nocy, najlepiej jest unikać pozwalania im na spanie dłużej niż potrzebują. Oznacza to, że powinny być karmione osiem lub więcej razy dziennie. Jeśli śpią dłużej niż cztery godziny, należy je delikatnie obudzić, aby mogły jeść osiem razy dziennie. W tym czasie powinny być obudzone, aby można je było nakarmić. Jeśli budzą się często, należy je delikatnie obudzić.

Po położeniu dziecka spać, musisz mieć na nie oko. Upewnij się, że jest im wygodnie i unikają wszelkich niebezpieczeństw, takich jak uduszenie czy zadławienie. Sprawdź również temperaturę w pokoju. Upewnij się, że w pokoju panuje komfortowa temperatura dla niemowlęcia do spania. Jeśli Twoje dziecko śpi w nocy, czas omówić ten problem z lekarzem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *