Jak prawidłowo pieluchować dziecko

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym babyguard.pl

Jeśli zastanawiasz się „Jak prawidłowo pieluchować dziecko”, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł dostarczy Ci kilku podstawowych wskazówek dotyczących pieluchowania noworodka. Powinieneś przestrzegać rutyny, która pomoże Ci skutecznie oczyścić pieluszkę. Jest kilka ważnych obszarów, na które powinieneś zwrócić uwagę, jak pupa i pod udami. Używanie mokrej chusteczki z przodu i z tyłu jest kluczowe. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz rozprzestrzenianie się bakterii i powodowanie infekcji dróg moczowych. Aby temu zapobiec, podnieś nogi dziecka za kostki i wytrzyj je pod spodem. Upewnij się, że wycierasz wszystkie obszary ciała dziecka, w tym pośladki i uda. Jeśli możesz, zastosuj również maść na pieluchy.

Niezwykle ważne jest, aby zachować jak największy spokój u dziecka. Dzieci mogą łatwo stoczyć się ze stołu do przewijania, więc musisz upewnić się, że trzymasz jedną rękę na dziecku przez cały czas. Aby odwrócić uwagę dziecka podczas zmiany pieluszki, spróbuj mu zaśpiewać, zagrać piosenkę na telefonie komórkowym lub dać mu specjalną zabawkę. Jeśli dziecko płacze, możesz również odtwarzać muzykę na telefonie komórkowym lub śpiewać cicho, aby odwrócić jego uwagę.

Następnie powinieneś wybrać odpowiednią pieluszkę dla swojego dziecka. Upewnij się, że pasuje wygodnie i jest symetryczna. Falbanka po wewnętrznej stronie powinna być na zewnątrz, a nie w środku. Powinna być bezpieczna i przytulna. Na koniec upewnij się, że wyczyścisz pieluszkę po jej użyciu. Jeśli używasz pieluchy jednorazowej, powinieneś często ją opróżniać, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Jeśli nie jesteś pewna, jak prawidłowo pieluchować dziecko, zawsze możesz zatrudnić profesjonalistę.

Podczas przewijania dziecka powinnaś usunąć brudną pieluchę, kładąc je na plecach. Jeśli używasz wielorazowej osłony na pieluchy, powinieneś usunąć wszelkie rzepy lub zatrzaski, które są w talii. Należy uważać, aby umieścić brudną pieluszkę na plecach dziecka, aby zapobiec infekcji. Gdy pieluszka jest już czysta, należy wytrzeć pupę dziecka od przodu do tyłu, upewniając się, że kupa nie znajduje się w pobliżu genitaliów lub fałd.

Kolejnym krokiem w pieluchowaniu dziecka jest zmiana pieluszki w odpowiednim czasie. Pieluszki jednorazowe mają po bokach wskaźniki mokrości, dlatego pieluszkę należy zmieniać przed każdym karmieniem, przed każdą drzemką i przynajmniej co dwie godziny w ciągu dnia. Powinnaś też notować liczbę brudnych pieluszek na pupie dziecka. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile mleka dać mu każdego dnia.

Jeśli używasz pieluszek jednorazowych, prążek na tylnej stronie pieluszki jest wrażliwy na płyny. Ten pasek da ci znać, jeśli twoje dziecko zrobiło kupę. Pieluchy z materiału mają mokry pasek, który możesz dotknąć. Zauważając to, możesz łatwo określić, kiedy nadszedł czas na zmianę pieluszki. Po tym, możesz zmienić ubranko i wyprać je. Pomoże Ci to utrzymać Twoje dziecko w zdrowiu i szczęściu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *