Ile waży dwumiesięczne dziecko?

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie dlugoscmaznaczenie.pl

Próbujesz ustalić, ile powinno ważyć Twoje dwumiesięczne dziecko? Możesz być zaskoczona, gdy dowiesz się, że nie ma jednej prawidłowej wagi dla dziecka w tym wieku. Lekarze posługują się średnimi, aby dać rodzicom pojęcie o tym, ile mogą się spodziewać, a także aby wykluczyć wszelkie problemy medyczne i żywieniowe. Poniżej podajemy kilka pomocnych wskazówek. Pamiętaj, że dzieci mają różne kształty i rozmiary, więc waga dziecka w jednym miesiącu nie musi oznaczać, że ma ono problem ze wzrostem.

Przy pierwszym ważeniu dziecka ważne jest, aby zrobić to na tej samej wadze. Zawsze waż dziecko nago, ponieważ ubranie może wpływać na pomiary. Przed ważeniem dziecka waga powinna być wyzerowana, a dziecko powinno znajdować się na środku tacy. Drugi pomiar powinien być zbliżony do pierwszego, a najlepiej być średnią obu pomiarów. Niemożliwe jest uzyskanie dokładnego pomiaru, jeśli dziecko płacze, marudzi lub krzyczy.

Ogólnie, właściwy zakres wagi dla noworodka wynosi od pięciu do dziesięciu funtów. Średnia waga dla noworodka to 7,5 funta, ale według Światowej Organizacji Zdrowia, normalny zakres dla niemowlęcia płci żeńskiej to 6,6 do 12,6 funta w jednym miesiącu, osiem do 15 funtów w dwóch miesiącach i siedemnaście i więcej w trzech miesiącach. Jeśli Twoje dziecko ma niedowagę, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i upewnić się, że dziecko dostaje wystarczającą ilość jedzenia.

Średnia waga dla dwumiesięcznego dziecka wynosi około siedmiu funtów, pięciu uncji. Zakres różni się znacznie między mężczyznami i kobietami, ale ogólnie ważne jest, aby monitorować krzywą wzrostu dziecka, aby zapewnić, że rosną stabilnie i prawidłowo. Ogólnie rzecz biorąc, 50 percentyl dla chłopca wynosi około dziesięciu funtów, a dla dziewczynki to siedem funtów i trzy uncje.

Przez pierwsze pięć dni po urodzeniu, twoje dziecko straci około 10% swojej wagi z powodu utraty płynów. Ale ta utrata wagi jest tymczasowa, a Twoje dziecko prawdopodobnie odzyska wagę w ciągu tygodnia. Warto również zapoznać się z tabelą wagi, aby zobaczyć, w którym przedziale wagowym znajduje się Twoje dziecko. Jeśli dziecko ma lekką nadwagę, nie oznacza to, że ma niedowagę, ale warto mieć przed sobą oficjalny wykres wagi.

Chociaż dzieci w tym wieku zazwyczaj nie mają lęku separacyjnego i nie są ostrożne wobec nowych osób, powinny być karmione tyle, ile potrzebują. Średni wzrost dwumiesięcznego dziecka to pięć do siedmiu funtów, 11 uncji, z obwodem głowy około trzynastu i pół cala. Osoby o normalnej wadze dla swojego wieku powinny ważyć jeszcze siedem do ośmiu funtów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *