Ile posiłków powinno jeść sześciomiesięczne dziecko?

Jeśli chodzi o karmienie dziecka, możesz się zastanawiać: „Ile posiłków powinno jeść sześciomiesięczne dziecko?”. Jest kilka czynników, o których musisz pamiętać, ale generalnie sześciomiesięczne dziecko zacznie jeść stałe pokarmy około szóstego miesiąca. Oprócz mleka, oczekuje się, że sześciomiesięczne dzieci będą pielęgnować trzy do czterech razy dziennie. Twoje dziecko powinno być zadowolone i mieć miękkie cycki. Ogólnie rzecz biorąc, sześciomiesięczne dziecko powinno jeść około sześciu do ośmiu uncji jedzenia na karmienie.

Sześć miesięcy powinno być karmione jednym lub dwoma stałymi posiłkami dziennie. Idealnie byłoby, gdybyś podawała dziecku posiłek na około godzinę przed karmieniem, tak aby dziecko było lekko głodne, gdy będziesz gotowa je nakarmić. Nie powinnaś jednak zmniejszać liczby butelek, które ma Twoje dziecko. Ważne jest, aby pamiętać, że pokarmy stałe nigdy nie powinny zastąpić podstawowego źródła pożywienia Twojego dziecka.

Najlepiej jest rozpocząć przejście na pokarmy stałe, gdy Twoje dziecko jest dobrze wypoczęte i szczęśliwe. To pomoże im skojarzyć stół jadalny z radosnym i zdrowym doświadczeniem. Kiedy dziecko jest głodne, będzie bardziej skłonne do wzięcia gryza. Co więcej, pory posiłków nie muszą być takie same każdego dnia. Twoje dziecko może jeść więcej w weekendy niż w dni powszednie.

Możesz zmniejszyć lub wyeliminować pierwsze karmienie piersią, jeśli Twoje dziecko lubi śniadanie. Podobnie możesz ograniczyć liczbę posiłków, które dziecko zjada, jeśli karmisz piersią. Pamiętaj jednak, aby poczekać, aż będzie głodne, zanim podasz mu stały posiłek. Po tym wszystkim, on / ona prawdopodobnie będzie obudzony przez dwie do trzech godzin na odcinku.

Możesz zacząć liczyć kalorie z sześciomiesięcznym dzieckiem. To jest OK dla niego / niej, aby pić wodę. Woda jest dobrym źródłem kalorii i będzie je napełniać. Jednakże, jeśli nie używasz go jako głównego posiłku, nadal powinieneś upewnić się, że dziecko dostaje wystarczającą ilość formuły na sześć do ośmiu karmień dziennie. Jest to również świetny czas na wprowadzenie stałych pokarmów do swojego dziecka.

Do sześciu miesięcy dziecko straciło odruch parcia na język i jest w stanie siedzieć bez pomocy. Zaczyna również karmić się łyżeczką. Kiedy Twoje dziecko zaczyna się samo karmić, spróbuj zaoferować mu łyżeczkę i poczekać, aż otworzy usta. Pamiętaj, aby przerwać karmienie, gdy wykazuje oznaki pełności, w przeciwnym razie może rozwinąć awersję do jedzenia pokarmów stałych.

Przy wprowadzaniu pokarmów stałych do dziecka, musisz pamiętać, że każde dziecko ma inny apetyt. Twoje dziecko prawdopodobnie zje więcej pokarmów stałych w wieku czterech miesięcy niż sześciomiesięczne. Chociaż możesz się martwić, że Twoje sześciomiesięczne dziecko będzie jadło zbyt dużo pokarmów stałych, nie jest to prawdą. Jeśli Twoje dziecko je miękkie pokrojone w kostkę pokarmy, prawdopodobnie nie jest tak syte jak czteromiesięczne dziecko.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *