Jak rozpoznać flegmę u niemowlęcia

Trudno jest stwierdzić, czy dziecko cierpi na przeziębienie bez oznak flegmy, ale wiedza o tym, jak ją rozpoznać, może pomóc w ustaleniu, czy jest ono rzeczywiście chore. Istnieją dwa rodzaje flegmy, zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, i oba mogą stanowić zagrożenie dla życia. W przeciwieństwie do zwykłego przeziębienia, zapalenie oskrzeli jest jednak spowodowane przez wirus i zazwyczaj można je leczyć za pomocą leków dostępnych bez recepty. Na szczęście istnieje szczepionka, która zapobiega bakteryjnej odmianie choroby. Możesz podać swojemu dziecku szczepionkę przeciwko wirusowi PCV13, aby ochronić je przed bakteryjnym zapaleniem płuc i zapobiec krztuścowi.

Kaszel mokry (znany również jako kaszel produktywny) powoduje unoszenie się śluzu lub flegmy podczas kaszlu dziecka. Ten rodzaj kaszlu zwykle oczyszcza krople z nosa i inne podrażnienia. Jednakże, jeśli trwa on dłużej niż tydzień, należy natychmiast skontaktować się z pediatrą. Jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż kilka dni, infekcja jest najprawdopodobniej wirusowa. W tym czasie dziecko powinno pozostać w domu, pić dużo płynów i szukać pomocy medycznej.

Suchy kaszel jest spowodowany brakiem śluzu. Oznacza to, że płuca i gardło nie pracują prawidłowo. Kaszel brzmi jak szczekanie i może być związany z głośnym wzorcem oddychania. Suchy kaszel można leczyć w domu za pomocą nawilżonego powietrza, ale jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż 2 dni, czas odwiedzić lekarza. W ciężkich przypadkach, kaszel może wskazywać na zapalenie płuc.

Choć katar nie jest oznaką poważnej choroby, może być znakiem, że coś więcej jest nie tak. Katar nie musi oznaczać, że dziecko cierpi na infekcję. Śluz wydobywa się z nosa jako naturalna obrona przed zimnym powietrzem i utrzymuje dziecko w cieple. Podczas gdy katar może Cię zdenerwować, śluz z nosa jest zazwyczaj nieszkodliwy i całkowicie nieszkodliwy. Twoje niemowlę powinno mieć czyste drogi nosowe, aby uniknąć kapania po nosie, które może pogorszyć kaszel.

Jeśli nie jesteś pewna, czy Twoje dziecko ma kaszel, zachowaj spokój. Kaszel jest normalną częścią dzieciństwa. Dzieci mają 10 przeziębień w swoim życiu, a kaszel trwa przez pięć miesięcy. Chociaż nie jest to choroba zagrażająca życiu, ważne jest, aby wiedzieć, co zrobić, aby leczyć kaszel i przywrócić dziecko na drogę do zdrowia. A jeśli podejrzewasz, że twoje niemowlę ma kaszel, zadzwoń na pogotowie lub wybierz 000 dla karetki.

Gdy u dziecka pojawia się kaszel, najczęstszą przyczyną jest zwykłe przeziębienie lub grypa. Ta ostatnia, oczywiście, jest najczęstszą przyczyną kaszlu u dzieci. Może on być również spowodowany infekcją, taką jak przeziębienie lub wirusową. Istnieją jednak inne możliwe przyczyny. Wśród nich jest osłabiony układ odpornościowy lub inne warunki medyczne. Kaszel może być spowodowany przez złożone jedzenie lub resztki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *