Na co może zachorować niemowlę – informacje, które powinieneś wiedzieć

Twoje dziecko może zachorować na różne choroby i infekcje w pierwszym miesiącu życia, a ten artykuł dostarczy Ci informacji na temat tego, czego należy szukać u dziecka. Będziesz mogła uniknąć niebezpiecznych infekcji, będąc świadomą tego, czego szukać i jak je leczyć. Nawet zwykłe choroby mogą przerodzić się w niebezpieczne stany, dlatego najlepiej zgłosić się do pediatry przy pierwszych oznakach choroby lub wysypki.

Zwykłe przeziębienie jest jedną z najczęstszych chorób, na jakie może zapaść dziecko. Jest to powszechna infekcja wirusowa nosa i gardła. Zazwyczaj powoduje przekrwienie nosa i katar i może być zaostrzone przez przebywanie w pobliżu starszych dzieci. Podczas gdy zwykłe przeziębienie nie jest niebezpieczne u noworodków, może rozwinąć się w poważniejszą chorobę, taką jak zapalenie płuc lub krup. Jeśli Twoje dziecko rozwija gorączkę, upewnij się, że umówisz się na kontrolę z pediatrą, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji.

Wiele dzieci choruje na przeziębienie. Te choroby są spowodowane przez wirusy i rozprzestrzeniają się łatwo w środowiskach bliskiego kontaktu. Istnieje jednak wiele leków bez recepty, które mogą pomóc w zarządzaniu objawami tej choroby. Możesz również skonsultować się z lekarzem w sprawie infekcji, jeśli nie jesteś pewien. Podczas gdy w środowisku jest wiele zarazków, utrzymanie dziecka w czystości i komforcie jest kluczowe dla ich zdrowia. Nawet najbardziej ochronne niemowlę powinno być trzymane z dala od wspólnego pokoju lub łóżka, aby uniknąć zarażenia.

Choć objawy infekcji mogą nie być od razu widoczne, należy zwrócić się o pomoc medyczną. Gorączka poniżej 38 stopni Celsjusza nie jest niebezpieczna, ale powinna być natychmiast oceniona. Wirus może szybko rozprzestrzeniać się przez przedszkola i rodziny i wpływać na niemowlęta bardzo szybko. Gorączka może prowadzić do korkociągu i utraty zainteresowania zajęciami. Po zakażeniu dziecko może doświadczyć szeregu objawów, takich jak katar, kaszel i gorączka. Zakażone dzieci mogą pozostać niespokojne przez kilka dni. Jeśli jesteś zaniepokojony, rozważ szczepienie szczepionką przeciwko grypie.

Objawy biegunki mogą być znakiem ostrzegawczym potencjalnie poważnej choroby. Jeśli Twoje dziecko doświadcza uporczywych wymiotów lub biegunki, ważne jest, aby uzyskać to traktowane od razu, ponieważ może to spowodować odwodnienie. Należy również obserwować oznaki odwodnienia, takie jak niska energia lub mniejsza ilość mokrych pieluch. Jeśli zauważysz te objawy, zadzwoń do lekarza i poproś o receptę. Zawsze należy sprawdzić z pediatrą, gdy objawy pogarszają się lub utrzymują.

Although your child might not show any symptoms, fever of 100.4 degrees or higher should be evaluated by a pediatrician. Twój pediatra będzie wykluczyć inne poważne zaburzenia i szukać objawów choroby, które mogą być obecne. Noworodki mają niską odporność po urodzeniu i choroba może sprawić, że będą wyglądać bardziej źle. Jednak oznaki choroby mogą być bardzo subtelne. Stąd rodzice powinni być czujni i od razu zadzwonić do pediatry, jeśli podejrzewają, że ich dziecko cierpi na jakąś chorobę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *