Stosowanie kropli do oczu dziecka w czasie ciąży

Podczas gdy niektórzy rodzice obawiają się, że stosowanie kropli do oczu u dziecka zaszkodzi jego wzrokowi, nie jest to do końca prawdą. W rzeczywistości stosowanie kropli do oczu u dziecka może uchronić je przed złapaniem niektórych chorób przenoszonych drogą płciową podczas ciąży. Może to prowadzić do poważnych infekcji, takich jak ophthalmia neonatorum, która jest infekcją oczu spowodowaną przez rzeżączkę. Kobiety w ciąży powinny się przebadać pod kątem rzeżączki, aby uniknąć zarażenia ich dziecka.

Wstępnie lekarze użyją kropli do oczu, aby powiększyć źrenice dziecka. Krople zajmie od trzydziestu do dziewięćdziesięciu minut, aby pracować. Podczas gdy krople do oczu wsiąkają w oko dziecka, lekarz okulista sprawdzi źrenicę pod kątem błędów refrakcji. Większość dzieci jest dalekowzroczna przy urodzeniu, ale nie na tyle, aby wymagały okularów. Jednakże, jeśli lekarz wykryje błędy refrakcji, dziecko może nosić okulary, aby skorygować ich wizję.

Istnieje kilka objawów, które zaalarmują Cię o zapaleniu spojówek. Niektóre z tych objawów mogą obejmować zwiększony obrzęk powiek i zaczerwienienie, tkliwość wokół oka i gorączkę. Jeśli objawy oczu dziecka utrzymują się lub pogarszają, należy jak najszybciej zwrócić się do lekarza. Pomimo powszechnego stosowania antybiotyków, istnieją inne poważne choroby oczu, które mogą być trudne do zdiagnozowania lub leczenia.

Noworodki często otrzymują antybiotykowe krople do oczu w ciągu godziny od urodzenia, jako sposób zapobiegania bakteryjnym infekcjom oczu. Ale podczas gdy te krople mogą powodować podrażnienia, wielu dostawców opieki zdrowotnej wierzy, że mogą być nabyte od ciężarnych matek lub ojców. Na szczęście większość szpitali odeszła od tych szkodliwych leków i teraz zamiast nich stosuje maść erytromycynową dla niemowląt.

Ciąża może spowodować kilka komplikacji dla niemowlęcia. Krople do oczu dla noworodków mogą podrażnić oko i spowodować infekcję znaną jako chemiczne zapalenie spojówek. Objawy chemicznego zapalenia spojówek obejmują łagodnie zaczerwienione oczy i obrzęk powiek. Objawy chemicznego zapalenia spojówek mogą trwać od 24 do 36 godzin. W niektórych przypadkach lekarze mogą nawet podać antybiotyki dożylnie lub doustnie, aby leczyć infekcję.

Niektóre niemowlęta mogą mieć zablokowany kanał łzowy, powodując lepkie oko. To normalne, że z oka wypływa niewielka ilość wysuszonego śluzu. Większość dzieci wyrasta z lepkiego oka w ciągu około dwunastu miesięcy. Jeśli nie jesteś pewna, czy stan dziecka jest spowodowany podrażnieniem chemicznym, czy infekcją bakteryjną, jak najszybciej zasięgnij porady lekarza.

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko może być zagrożone rzeżączką, przed zastosowaniem kropli do oczu dla noworodków należy je przebadać. Możliwe jest, aby dziecko miało rzeżączkę, jeśli jego matka ma nieleczoną chlamydię. Jeśli uważasz, że możesz mieć rzeżączkę, lepiej unikać stosowania kropli do oczu dziecka.

Badania wykazały, że krople do oczu z siary mogą pomóc niemowlętom z różowym okiem. Prawie 20% noworodków cierpi na zablokowane kanaliki łzowe po urodzeniu. We wcześniejszym badaniu w Iranie noworodki otrzymywały krople do oczu z siary lub mleka matki przed karmieniem piersią przez pierwsze dziesięć dni życia. Antybiotyki były podawane niemowlętom, jeśli były chore. Te, które otrzymywały antybiotyki, rozwinęły różowe oko w 26% przypadków. Bakterie, które powodowały tę dolegliwość to Staphylococcus aureus.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *