Brokuły dla niemowląt – Czy brokuły są bezpieczne dla Twojego dziecka?

Jeśli planujesz wprowadzić stałe pokarmy dla swojego dziecka, możesz się zastanawiać, czy powinnaś zacząć od brokułów. Brokuły są generalnie bezpieczne do podawania niemowlęciu, o ile zadbasz o to, by w pierwszych tygodniach ich spożywania unikać, ponieważ proces trawienny młodych niemowląt nie jest idealny dla tego warzywa. Jednak nie jest to zły pomysł, aby wprowadzić go do swojego niemowlęcia, gdy ukończy ono osiem miesięcy. Brokuły są świetnym pierwszym pokarmem dla starszych niemowląt, ponieważ łatwiej je strawić i rzadziej występują u nich gazy.

Brokuły można jeść na surowo lub gotowane, ale nie zaleca się podawania dziecku warzywa niegotowanego. Może ono powodować wzdęcia i gazy, dlatego należy starać się je rozgnieść lub przecierać. Jeśli Twoje dziecko skarży się na gazy, skonsultuj się z pediatrą. Brokuł to pożywna przekąska, która dostarczy Twojemu dziecku wielu składników odżywczych. Można go również wykorzystać do przygotowania puree i dipów.

Aby zaserwować dziecku pyszny smakołyk z brokułów, spróbuj pokroić go na małe kawałki. W miarę jak Twoje dziecko rośnie, rozwijają się jego drobne umiejętności motoryczne. W zależności od jego wieku i wagi, może on lub ona potrzebować większego floretu. Jeśli nie jesteś pewna, podaj go łodygą do góry, aby dziecko mogło go chwycić. W końcu Twoje dziecko polubi jedzenie brokułów jako zdrowego posiłku.

Korzyści z brokułów dla niemowląt zależą od rodzaju brokułów, które wybierzesz i ilości. Szukaj brokuła, który waży odpowiednio do swojej wielkości. Jasnozielony kolor to dobry znak, lepiej unikać brokułów z żółtymi lub szarymi częściami. Powinien być również jędrny, bez luźnych płatków. Ważna jest również jędrna łodyga. Jeśli ma luźne płatki, wyrzuć go.

Najlepiej zaoferować dziecku puree z brokułów raz lub dwa razy w tygodniu, ale nie rób z niego codziennego pożywienia. Korzyści płynące z brokułów są liczne, ale należy pamiętać, aby gotować je we właściwy sposób, aby zmaksymalizować ich zawartość odżywczą. Możesz ugotować brokuły na parze zamiast gotować. Stracisz korzystne składniki odżywcze i witaminy w gotowaniu i mikrofalowaniu, ale brokuły są nadal zdrowym warzywem, które możesz dać swojemu dziecku.

Ważne jest również, aby pamiętać, że brokuły są trudne do strawienia dla młodych niemowląt, więc najlepiej poczekać, aż będą miały osiem miesięcy, zanim wprowadzisz je do nich. Jeśli Twoje dziecko ma problemy z trawieniem, odczekaj kilka tygodni i dopiero wtedy wprowadź brokuły. Kiedy układ trawienny Twojego dziecka będzie w pełni rozwinięty, brokuły zapewnią wiele korzyści odżywczych innych warzyw. Ale zanim wprowadzisz brokuły, zawsze sprawdź z pediatrą.

Choć wielu dorosłych może bezpiecznie spożywać brokuły, niemowlęta powinny unikać jedzenia ich na surowo. Warzywo to ma wysoką zawartość witaminy C, która ułatwia organizmowi wchłanianie żelaza i wapnia. Wzmacnia również układ odpornościowy dziecka, dzięki czemu rzadziej zapadają na choroby. Choć brokuły mogą powodować gazy u dorosłych, to raczej nie u niemowlęcia. Możesz jednak odpowiednio go przygotować i uniknąć gazów u dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *