Kiedy niemowlę zaczyna raczkować

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z matkapracujaca.pl

Twoje dziecko właśnie zaczyna uczyć się chodzić i raczkować, a Ty pewnie zastanawiasz się: Kiedy niemowlę zaczyna raczkować? Oto kilka wskazówek, które pomogą Twojemu maluchowi przejść z kucania do chodzenia. Możesz również pomóc dziecku rozwinąć silne podstawy do chodzenia. Możesz rozpocząć ten proces od oczyszczenia obszaru, na którym się bawią. Pozbądź się wszystkich potencjalnych zagrożeń i nadzoruj je podczas zabawy. Ustaw ulubioną zabawkę poza zasięgiem, aby mogły po nią sięgnąć. Jest to świetny sposób na przygotowanie ich do chodzenia, ponieważ raczkujące dzieci, które są w stanie odzyskać przedmioty, mają większe szanse na chodzenie do 13 miesiąca.

Aby zachęcić dziecko do samodzielnego pchania się w górę, umieść zabawkę na półce nieco powyżej podłogi. To zachęci je do sięgnięcia i znalezienia zabawki. Jeśli sięgną po zabawkę, nagródź je zabawką. Gdy dziecko będzie gotowe, możesz przenieść je na wyższą półkę. To pomoże im stać się bardziej pewnymi siebie i odnoszącymi sukcesy raczkami. W końcu Twoje dziecko będzie chciało zbadać obszar wokół ich łóżeczka.

Pod koniec pierwszego roku, Twoje dziecko jest gotowe do poruszania się. Być może zauważyłeś, że wstają na czworakach lub bujają się w przód i w tył jak rakieta na odliczaniu. Mogą pozostać w tym trybie „odliczania” przez kilka tygodni. Ciało Twojego dziecka wciąż rozwija swoją siłę i koordynację, aby utrzymać swoją wagę. Nie można więc oczekiwać, że dziecko będzie się czołgać bez pomocy starszego rodzeństwa.

Inną rzeczą do rozważenia jest preferencja dziecka do określonego rodzaju lokomocji. Niektóre mogą uznać raczkowanie za niewygodne i wolą pozostać w pozycji stojącej. Środowisko i sposób, w jaki wychowujesz swoje dziecko, również odegrają ogromną rolę w tym, jak będzie się ono poruszać. Zapewniając dziecku możliwości swobodnego poruszania się, Twoje dziecko ma większe szanse na raczkowanie. Tak więc, jeśli Twoje dziecko nadal nie raczkuje, być może nadszedł czas, aby rozpocząć zabezpieczenie domu przed dziećmi.

Zanim Twoje dziecko nauczy się chodzić, Twoje dziecko może używać hulajnogi. Oznacza to, że Twoje dziecko używa rąk do poruszania się. Chociaż hulanie nie jest uważane za klasyczne raczkowanie, jest to dobry sposób na zachęcanie do umiejętności lokomocji u dziecka. W ciągu pierwszych kilku miesięcy życia upewnij się, że dziecko ma nadzorowany czas na brzuszku. Czas brzuszków wzmacnia mięśnie rdzenia dziecka i przygotowuje je do późniejszych umiejętności motorycznych.

Zanim Twoje dziecko zacznie raczkować, nadszedł czas, aby zabezpieczyć dom przed dziećmi. Aby to zrobić, zejdź na ręce i kolana i sprawdź każdy pokój. Upewnij się, że wszystkie szafki i szuflady są wyposażone w zatrzaski zabezpieczające przed dziećmi. Połóż na podłodze antypoślizgowe dywaniki, aby dać dziecku odpocząć na kolanach. Sprawdź również, czy na drewnianych podłogach nie ma luźnych drzazg i gwoździ. Jeśli Twoje dziecko jest gotowe do raczkowania, możesz umieścić delikatne przedmioty wysoko, poza zasięgiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *