Czy niemowlę może być grube?

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z poradnikdziecko.pl

Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, prawdopodobnie zastanawiałaś się: „Czy niemowlę może być grube?”. Dobra wiadomość jest taka, że Twoje dziecko może być tak szczupłe, jak myślisz. W rzeczywistości badania wykazały, że dieta wysokotłuszczowa dla niemowląt może obniżyć cholesterol w dorosłym życiu. Mimo to, nie jest to lekarstwo na otyłość dziecięcą, a ograniczanie spożycia tłuszczu w celu zapobiegania otyłości nie pomaga w rozwiązaniu problemu. Podczas gdy twoje dziecko potrzebuje trochę tłuszczu, on lub ona wie dokładnie, ile kalorii jest niezbędnych każdego dnia.

W przeciwieństwie do poprzednich badań, ostatnie badanie sugeruje, że nie ma bezpośredniego związku między BMI matki i składem ciała niemowlęcia przy urodzeniu. Ograniczona wielkość próby w badaniu i fakt, że obejmowała ona tylko kobiety otyłe, mogły zmącić wyniki. Jednak wraz ze wzrostem zainteresowania środowiskiem in utero, informacje te będą coraz ważniejsze. A, to dopiero początek.

Noworodki potrzebują diety bogatej w tłuszcz i potrzebują do połowy kalorii z mleka matki. Dlatego nie zaleca się ograniczenia kalorycznego dla niemowląt poniżej drugiego roku życia. Nadmiar tkanki tłuszczowej może opóźnić rozwój umiejętności motorycznych dziecka, w tym raczkowania i chodzenia. Dodatkowo nadmiar masy ciała może upośledzać ich rozwój umysłowy, powodując otyłość. I nie jest zaskoczeniem, że otyłe dzieci często pozostają otyłe w dorosłym życiu.

Choć waga urodzeniowa twojego dziecka nie jest dobrym wskaźnikiem wielkości ciała dorosłego, rosnąca liczba badań pokazuje korelację między nadmiernym przyrostem masy ciała w niemowlęctwie i rozwojem otyłości w dorosłym życiu. Przekarmianie jest jednym ze sposobów na pobudzenie komórek tłuszczowych, zanim będą one gotowe do odżywiania. Strona internetowa Mommy Doc ma świetne informacje na ten temat. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.themammydoc.com.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *