Dlaczego dziecko jest niespokojne po karmieniu?

Jeśli kiedykolwiek zauważyłaś, że Twoje dziecko jest niespokojne po karmieniu, możesz się zastanawiać dlaczego. Na szczęście nie jesteś sama. Większość rodziców doświadcza tego problemu w tym czy innym momencie. Na szczęście istnieje wiele prostych technik uspokajania niespokojnego dziecka. Możesz użyć urządzenia emitującego biały szum, odtworzyć nagranie bicia serca, spacerować z dzieckiem, kołysać je, a nawet użyć nosidełka, aby je uspokoić. Jeśli jednak dziecko staje się niespokojne po karmieniu, pamiętaj, aby nie przesadzać z karmieniem, ponieważ to tylko sprawi, że będzie ono niekomfortowe i zdenerwowane. W idealnej sytuacji dziecko potrzebuje od dwóch do trzech godzin przerwy między karmieniami. I aby być bezpiecznym, nie przekarmiaj dziecka – nie przesadzaj z tym!

Inną częstą przyczyną niespokojnego zachowania dziecka jest osłabiony odruch wypuszczania powietrza. Dzieci ze spowolnionym odruchem wypuszczania pokarmu mogą ściągać pierś lub wyginać się łukiem do tyłu. Tym ruchom często towarzyszy frustracja. Spróbuj zmienić pierś, aby pomóc utrzymać przepływ mleka i złagodzić ból dziecka. Powyższe wskazówki pomogą Twojemu dziecku czuć się zadowolonym i spokojnym po każdym karmieniu. Ale jeśli Twoje dziecko nie wydaje się reagować na żaden z nich, powinnaś zasięgnąć porady lekarza w sprawie choroby podstawowej.

Niektóre wspólne przyczyny marudzących niemowląt obejmują gaz, refluks i nietolerancję. Te warunki każdy ma różne objawy i wymagają różnych zabiegów. W przypadkach, gdy marudzenie jest czymś więcej niż tylko uciążliwością, należy skonsultować się ze specjalistą. A nawet jeśli problem nie jest aż tak poważny, nie trać nadziei. Istnieje wiele prostych sposobów, aby uspokoić dziecko i zwiększyć podaż mleka. Jedną z sugestii jest zaoferowanie dziecku czegoś innego do jedzenia, czego nie chce jeść.

Niekiedy dziecko jest po prostu zbyt zmęczone, aby je nakarmić. Może to być oznaką problemu ze snem. Dziecko, które jest zbyt zmęczone, będzie łatwo rozpraszać się podczas karmienia. Spokojne otoczenie, z dala od czynników rozpraszających, i pełny sen pomogą niespokojnemu dziecku zrelaksować się i uspokoić. Czasami jednak problem może być tak prosty, jak niewłaściwe trzymanie dziecka. Jeśli trzymasz dziecko nieprawidłowo, możesz również utrudnić mu karmienie.

Płaczące dziecko, które odmawia butelki, może być również oznaką awersji do karmienia. Podczas gdy płaczące dziecko może być wynikiem odrzucenia butelki, winowajcą może być rozlane mleko. Takie zachowanie jest często spowodowane awersją do karmienia, czyli problemem ze smoczkiem. Jeśli dziecko odrzuca butelkę, może się od niej odciągać.

Możesz spróbować zmienić dietę dziecka. Karmienie piersią jest jedną z opcji, ale jeśli karmisz butelką, spróbuj zmienić formułę. Zmiana diety może być najlepszym sposobem na złagodzenie tego problemu. A jeśli karmienie piersią jest przyczyną niepokoju dziecka, być może trzeba będzie dostosować dietę dziecka, aby uniknąć refluksu. Jeśli jednak problem nie ustaje, należy rozważyć zmianę diety lub spróbować formuły.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *