Jak dbać o suchą skórę głowy niemowlęcia

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale maluni.pl

Prawdopodobnie zastanawiałaś się, jak dbać o suchą skórę głowy niemowlęcia. Ten stan może być trudny do leczenia w domu, a nawet może się pogorszyć, jeśli nie jest leczony. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby pomóc skórze głowy dziecka odzyskać nawilżenie. Zmiana czasu stosowania szamponu dla dziecka jest jednym ze sposobów, aby pomóc suchej skórze głowy dziecka. Inną opcją jest wizyta u pediatry. Podczas gdy nie będą w stanie przepisać konkretnego leczenia, mogą pomóc Ci znaleźć sposoby leczenia problemu.

Atopic dermatitis, znany również jako cradle cap, może wpływać na inne obszary ciała dziecka, jak również na skórę głowy. Zwykle wygląda to jak czerwone, tłuste łuski. Objawy kołysek są podobne do objawów egzemy, z tym że kołyska może pojawić się również na twarzy. W większości przypadków nie ma jednak specyficznego leczenia czapeczki kołyski i można ją opanować w domu.

Jednym z prostych sposobów leczenia suchej skóry na skórze głowy dziecka jest mycie jej tak często, jak to możliwe. Ciepła kąpiel może być pomocna, ale należy pamiętać, aby utrzymać temperaturę wody w komfortowej temperaturze. Nakładanie oleju mineralnego na skórę głowy może pomóc w rozluźnieniu płatków i ułatwić ich układanie. Jeśli Twoje dziecko ma już łupież, rozważ użycie zamiast niego oliwy z oliwek. Powinnaś stosować ją raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od nasilenia problemu.

Podczas kąpieli dziecka upewnij się, że używasz łagodnego szamponu o neutralnym pH. Pomoże on usunąć wszelkie dodatkowe oleje, a także ukoi wrażliwą skórę głowy dziecka. Częstsze mycie skóry głowy dziecka pomoże złagodzić objawy łupieżu, więc unikanie ostrych szamponów może być dobrym wyborem. Jeśli łupież jest bardziej nasilony, można zalecić stosowanie szamponów leczniczych. Jednak te produkty mogą nie być bezpieczne dla niemowląt.

Istnieje kilka przyczyn suchej skóry głowy u niemowlęcia i można ją leczyć w domu za pomocą domowych środków lub wizyty u pediatry. Dla tych, którzy nie mogą zrobić tego sami, można spróbować użyć szamponu dla niemowląt, oleju mineralnego lub żelu aloesowego. Wolny od chemikaliów szampon dla niemowląt ochroni skórę głowy dziecka i zmniejszy ryzyko infekcji. Innym domowym sposobem jest użycie naturalnego szamponu przeciwłupieżowego.

Szamponowanie włosów dziecka usunie nadmiar olejków i zanieczyszczeń z jego delikatnych pasm. Upewnij się, że stosujesz delikatny szampon dla dzieci, aby zapobiec nadmiernemu wysuszeniu. Dla tych, którzy mają wyjątkowo wrażliwą skórę, możesz użyć bez recepty szamponu leczniczego, który również pomoże złagodzić suchość. Zaleca się również, aby spróbować utrzymać bezzapachowy krem nawilżający na skórze głowy dziecka.

Podczas zimy skóra dziecka jest bardziej wrażliwa niż skóra dorosłego, co może powodować suchość. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego stanu jest zmniejszenie ekspozycji dziecka na zimne powietrze lub niską wilgotność. Inną przyczyną suchości jest alergia. Jeśli Twoje dziecko ma wysypkę na skórze głowy, może to być objaw reakcji alergicznej. Jeśli nie jesteś pewna, co jest przyczyną suchej skóry Twojego dziecka, odwiedź pediatrę. Lekarz może określić przyczynę i zalecić leczenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *