Dlaczego głośna muzyka jest szkodliwa dla niemowląt

Być może zastanawiasz się, „Czy głośna muzyka jest szkodliwa dla niemowląt?”. Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze noworodkiem, to pytanie może wydawać się nieco dziwne. W końcu uszy dziecka są niezwykle wrażliwe. Ponieważ nie mogą one chronić się same, Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że ich słuch jest bezpieczny od szkodliwych dźwięków. W tym artykule omówimy, dlaczego głośna muzyka jest szkodliwa dla niemowląt i damy Ci kilka wskazówek, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

Po pierwsze, niemowlęta mają cieńsze czaszki niż dorośli. Długotrwała ekspozycja na głośne dźwięki może uszkodzić ich ucho wewnętrzne i wewnętrzne komórki włosowe, które zawierają nerwy, które mogą spowodować uszkodzenie rozwijającego się dziecka. Uszkodzenie nawet jednej czwartej tych komórek może spowodować utratę słuchu. Właśnie z tego powodu ważne jest, aby w ciąży utrzymywać niski poziom hałasu. Należy również uważać na inne źródła szkodliwych wpływów, takie jak palenie papierosów czy głośna muzyka puszczona w trakcie treningu. Szukasz sportu lub dyscypliny dla siebie? Odwiedź Malta Sport po sportowe informacje.

Aby chronić dziecko przed narażeniem na głośne dźwięki, upewnij się, że trzymasz je z dala od źródła. Im bliżej dziecka znajduje się hałas, tym silniejszy jest dźwięk. Jeśli musisz słuchać głośnej muzyki w pracy, rozważ zmniejszenie głośności. Nawet jeśli nie możesz całkowicie uniknąć głośnego hałasu, możesz ograniczyć ilość ekspozycji, zmniejszając głośność swojego zestawu stereo. Jeśli nie możesz go całkowicie uniknąć, powinieneś unikać koncertów rockowych do czasu pojawienia się dziecka.

Choć głośne dźwięki mogą wpłynąć na słuch malucha, wielkość szkody zależy od głośności i długości ekspozycji. Głośny hałas o natężeniu 85 decybeli lub wyższym może powodować uszkodzenia. Jest to odpowiednik dźwięku startu odrzutowca. Słuch Twojego dziecka może zostać trwale uszkodzony, jeśli narażasz je na działanie głośnego hałasu przez dłuższy czas. Tak więc, jeśli Twoje dziecko doświadcza któregoś z tych problemów, powinieneś od razu zabrać je do lekarza.

Ważne jest, aby pamiętać, że kanały słuchowe dzieci są tak małe, że nie mogą powiedzieć, kiedy hałas jest zbyt głośny. Nawet krótka ekspozycja na głośny hałas może spowodować trwałe uszkodzenie słuchu. Aparaty słuchowe dzieci są szczególnie wrażliwe na dźwięk. Dlatego ważne jest, aby rodzice znali poziomy decybeli, które są bezpieczne dla niemowląt. A jeśli masz w domu ze starszym dzieckiem, ważne jest, aby podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby uchronić je przed szkodliwym hałasem.

Chociaż niektóre utwory muzyczne mogą być przyjemne dla uszu, głośne dźwięki mogą zaszkodzić rozwojowi płodu. Jeśli Twoje dziecko ma problemy ze słuchem, ważne jest, abyś wyłączył głośność głośnej muzyki na słuchawkach i używał zatyczek do uszu. Ponadto głośność powinna być na tyle niska, aby zarówno Ty, jak i Twoje dziecko mogli się zrelaksować. Im głośniejsza muzyka, tym większe ryzyko. Ogólnie rzecz biorąc, głośna muzyka nie jest szkodliwa dla dziecka, ale może być szkodliwa dla matki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *