O czym należy pamiętać przed wyjściem z dzieckiem na słońce

Możesz sprawić, że Twoje dziecko poczuje się lepiej, podejmując pewne środki ostrożności przed wyjściem na słońce. Dobrym sposobem na ochronę skóry dziecka jest stosowanie kremu z filtrem. Nałóż go na skórę dziecka przynajmniej 30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Nakładaj go ponownie co dwie godziny lub częściej, jeśli dziecko jest w basenie lub się poci. Upewnij się, że chronisz plecy i szyję dziecka za pomocą czapki.

Przechowuj dziecko w cieniu, kiedy tylko jest to możliwe. Możesz trzymać go w wózku dziecięcym z osłonami przeciwsłonecznymi. Możesz również użyć parasolek lub daszków, aby go zacienić. Zaplanuj zajęcia na świeżym powietrzu na późniejszą część dnia, kiedy temperatura jest niższa. Możesz również zabrać ze sobą lekki parasol lub zadaszenie, jeśli nie spieszy Ci się. Ponadto, należy trzymać dziecko z dala od słońca w ogóle.

Używaj filtrów przeciwsłonecznych na dziecko, aby chronić go przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Pamiętaj, aby nakładać na skórę dziecka krem z filtrem przeciwsłonecznym o współczynniku ochrony 30 lub większym. Używaj wysokiej jakości kremów przeciwsłonecznych przeznaczonych specjalnie dla niemowląt, ponieważ nie zawierają one substancji chemicznych ani dodatków, które mogą powodować podrażnienia. Pamiętaj o ponownym nałożeniu kremu z filtrem, nawet jeśli Twoje dziecko nie jest w wodzie. Noś kapelusz z szerokim rondem, najlepiej taki z klapką z tyłu, aby chronić szyję dziecka.

Zawsze pamiętaj, że Twoje dziecko jest bardziej narażone na promieniowanie UV niż mogłoby się wydawać. Nawet w chłodny dzień dziecko może się poparzyć. Nawet w pochmurny dzień, jeśli słońce odbija się od jakiejś powierzchni, Twoje dziecko może być narażone na promieniowanie UV przez daszek wózka lub parasolkę. Noś chłodną odzież, która zakrywa ciało. Idealne będą koszulki z długim rękawem lub lekkie bawełniane spodnie. Zawsze pamiętaj o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych, a także o kapeluszu lub czapce.

Nakładaj krem przeciwsłoneczny liberalnie przed wyruszeniem na zewnątrz. Pamiętaj, aby ponownie zastosować go co dwie godziny, zwłaszcza jeśli twoje dziecko jest w wodzie. Krem z filtrem zapewni Twojemu dziecku jedynie ograniczoną ochronę, jeśli nie będziesz go często nakładać. Ponadto, pamiętaj o ponownym nałożeniu go po wyjęciu dziecka z wody. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, aby ponownie zastosować filtr przeciwsłoneczny, przechowuj go w chłodziarce lub w cieniu.

Noś krem przeciwsłoneczny, który jest odpowiedni dla rodzaju skóry dziecka. Stosuj krem z filtrem dla dzieci na wszystkich odsłoniętych obszarach, takich jak twarz, dłonie i stopy. Unikaj stosowania zbyt mocnych filtrów przeciwsłonecznych. Ponadto ważne jest, aby dziecko przebywało w cieniu, jeśli to możliwe, aby było mu ciepło. W końcu nie jest łatwo utrzymać dziecko na słońcu.

Jeśli Twoje dziecko będzie przebywać na zewnątrz, zawsze ubieraj je w wygodne, lekkie, bawełniane ubrania. Ciasno tkane ubrania będą chronić dziecko lepiej niż luźno tkane tkaniny, a jaśniejsze kolory przepuszczają mniej światła. Jeśli dziecko przebywa w cieniu, noś kapelusz z czterocalowym rondem. Możesz również kupić okulary przeciwsłoneczne dla dzieci. Podczas gdy Twoje dziecko może nie widzieć zbyt wiele przez okulary przeciwsłoneczne, te na twarz dziecka są wykonane specjalnie w tym celu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *