Informacje o tym, czy dziecko może jeść nektarynki

Kiedy decydujesz, czy Twoje dziecko może jeść nektarynki, weź pod uwagę wiek dziecka. Niektóre dzieci mogą je jeść w wieku około ośmiu miesięcy, a inne nie. W międzyczasie, nektarynka jest dobrym wyborem jako pokarm dla palców. Skórka może pozostać na nektarynce i pomóc dziecku lepiej ją uchwycić. Z reguły podawaj owoc w kawałkach, które są odpowiedniej wielkości dla Twojego dziecka.

Miąższ nektarynki jest bardzo słodki i zawiera dużo witaminy A oraz minerałów, w tym folianów. Zawartość 85% wody jest również idealna dla nienarodzonego dziecka. Idealnie byłoby pozostawić skórkę nektarynki, ale wiele osób decyduje się na jej wcześniejsze obranie. Jeśli nie możesz obrać owocu, możesz również spróbować drobno startych plasterków. Możesz również wybrać odmiany organiczne, aby uniknąć chemikaliów.

Nektarynki zawierają niewielką ilość witaminy C. Jej umiarkowana ilość może być spożywana bez wywoływania negatywnych skutków, choć niektórzy ludzie są wrażliwi na ten owoc. Umiarkowana alergia może powodować swędzenie lub zaczerwienienie ust i warg. W niektórych przypadkach nektarynki mogą powodować poważne reakcje alergiczne. Jeśli twoje niemowlę jest uczulone na nektarynki, skonsultuj się z pediatrą przed wprowadzeniem tego owocu do swojego dziecka.

Nektarynki są wysokie w witaminę A i witaminę C, a także mogą poprawić zdrowie trawienne, zmniejszyć poziom cholesterolu i utrzymać regularność jelit. Diety bogate w błonnik są również korzystne dla niemowląt, ponieważ zapewniają trwałą energię. Dieta bogata w błonnik sprawia, że dziecko jest pełne i zadowolone, a przy tym nie powoduje przyrostu wagi. Tak więc, podczas gdy nektarynka może nie być najlepszym pokarmem dla Twojego niemowlęcia, nadal jest pyszną opcją dla diety Twojego dziecka.

Możesz wprowadzić nektarynkę do swojego dziecka na wiele sposobów. Po pierwsze, możesz je ugotować. Możesz użyć parowaru lub umieścić je w garnku z lekko wrzącą wodą. Przykryj gruszki czystą ściereczką lub ręcznikiem, aby bogate w składniki odżywcze owoce nie zepsuły się. Gdy Twoje dziecko ma sześć miesięcy, mango jest dobrym wprowadzeniem do owoców, ale zachowaj ostrożność, ponieważ jest śliskie i może spowodować zadławienie. Przedstaw dziecku nektarynkę w sałatce owocowej lub dodaj ją do deseru lub innej potrawy.

Nektarynki można wprowadzić dziecku w tym samym czasie, co pokarmy stałe. Wielu rodziców decyduje się na wprowadzenie brzoskwiń do swoich dzieci około szóstego lub czwartego miesiąca życia. Ale zawsze należy skonsultować się z pediatrą przed wprowadzeniem czegokolwiek nowego dla dziecka. Mimo że brzoskwinie są owocami, mają minimalne ilości witamin i minerałów. Z tego powodu dobrym pomysłem jest wprowadzenie ich w młodszym wieku.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się, czy dziecko może jeść nektarynkę, jest tekstura. Powinna być na tyle miękka, aby można ją było łatwo rozgnieść palcami. Jeśli Twoje dziecko jest uczulone na pyłki, może doświadczyć objawów w ciągu kilku minut od spożycia obrażającego pokarmu. Reakcja ta jest bardziej powszechna w okresie jesiennych i wiosennych pyłków. Jeśli Twoje dziecko jest uczulone na pyłki, skonsultuj się z pediatrą przed wprowadzeniem czegokolwiek nowego dla Twojego dziecka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *