Jak zabawić dziecko – informacje dla rodziców

Kiedy Twoje dziecko drzemie, jest kilka sposobów na zapewnienie mu rozrywki i zaangażowania. Możesz mu czytać, robić śmieszne miny i śpiewać rymowanki. Chociaż nie możesz kupić wymyślnego sprzętu, możesz użyć przedmiotów codziennego użytku, takich jak ubrania i zabawki. Książki dla niemowląt mają również jasne obrazy, które go angażują. Będzie się uczył i rozwijał, obserwując, jak mu czytasz. Więc spróbuj czytać do niego, aby uzyskać trochę informacji z twojej historii.

Babcie uwielbiają stymulację, więc spróbuj włączyć przedmioty, które stymulują ich zmysły. Mogą to być talerze kuchenne, stare zabawki z szafki lub plastikowe pojemniki z półki. Organizuj te przedmioty na różne sposoby, takie jak stosy i wieże. Twoje dziecko doceni tę uwagę. Pamiętaj, że niemowlęta nie potrafią jeszcze czytać ani mówić, ale potrafią zrozumieć podstawowe pojęcie „zapachu” i „dobrego samopoczucia”

Innym zajęciem, które pomaga zapewnić dziecku rozrywkę, jest ruchoma tablica. Ruchome tablice pozwalają dziecku odkrywać różne tekstury, będąc jednocześnie bezpiecznymi. Czy to kołysanka na dobranoc, czy rozproszenie uwagi w łazience, dzieci pokochają znajomy głos. I nie musisz być cały czas „włączony”. Dzieci potrzebują równowagi między stymulacją a spokojnym czasem, aby przetworzyć swoje środowisko.

Wybierając zabawkę, wybierz taką, która ma ciekawy dźwięk. Najlepiej unikać zabawek, które mają głośne dźwięki, ponieważ ich uszy są wrażliwe. Dobrą inwestycją w zabawkę jest zabawka do gniazdka, która zapewni dziecku wiele godzin zabawy. Wybór grzechotki, która nie ma żadnych zatyczek to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli nie chcesz, aby dziecko oderwało od niej górę i połknęło całość.

W kwestii zabawek pamiętaj, że niemowlęta nie są przyzwyczajone do samodzielnej zabawy, więc musisz wprowadzać tę koncepcję stopniowo. Najlepiej usiąść obok dziecka lub położyć je z zabawką w pobliżu. Kiedy dziecko płacze, okaż empatię, aby je uspokoić i nie czuj się winna. Pamiętaj tylko, że dziecko skupia się na tobie, a zbyt wiele rozproszeń zakłóci jego odpoczynek.

Gdy szukasz nowych sposobów na rozrywkę dla dziecka, nie zapominaj o najwcześniejszych oznakach nadmiernej stymulacji. Spróbuj uspokoić dziecko muzyką lub książkami, aby zrelaksować się i uspokoić umysł. Dzieci lubią też trzymać swoich rodziców i kołysać ich do snu. Niektóre dzieci lubią trzymać rodziców, podczas gdy inne wolą być do nich przytulone. Ważne jest również, aby pamiętać, że Twoje dziecko będzie miało ulubione książki i zabawki. Kolejne zabawki można zaimportować z Chin, dowiedz się czy jest to opłacalna inwestycja: https://chinski-sklep.pl/zabawki-z-chin-czy-import-jest-oplacalny/.

Innym sposobem na zapewnienie dziecku rozrywki jest rozmowa z nim o jego ubraniach lub zabawkach. To pomaga mu rozwijać umiejętności językowe i jest zabawnym sposobem na rozwijanie relacji z Tobą. Możesz nawet zejść na jego poziom i zagrać z nim w grę językową. Z wiekiem zacznie się z Tobą bawić. Ponadto czytanie mu pomoże mu nauczyć się różnych dźwięków, co pomoże mu w rozwoju języka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *