Kiedy należy odstawić dziecko od kurek?

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z dlanoworodka.pl

Kiedy należy odstawić dziecko od kurek? Odpowiedź zależy od wieku dziecka i jego indywidualnych potrzeb. Niektóre dzieci potrzebują ciągłego trzymania i wiercą się, jeśli zostawisz je zbyt długo same, podczas gdy inne są całkowicie zadowolone z zabawy w kojcu. Niektóre dzieci potrzebują dużo snu i biorą regularne trzygodzinne drzemki, podczas gdy inne mogą katować się rzadko i nadal budzić się w wieku dwóch lub trzech lat.

Przy odzwyczajaniu dziecka od kogutów najlepiej jest wyeliminować jedno karmienie na raz. Po ośmiu miesiącach można odzwyczaić dziecko od razu od mleka dla dorosłych. Może to być krowie, sojowe, ryżowe lub kozie. Pamiętaj jednak, by w ósmym miesiącu gwałtownie przerwać karmienie, jeśli czujesz się niekomfortowo z tym przejściem. Jeśli twoje dziecko nadal karmi piersią, możesz chcieć kontynuować odzwyczajanie kilka karmień dziennie, aż do momentu, gdy całkowicie odstawi koguty.

Kluczem do odzwyczajenia dziecka jest zapewnienie emocjonalnej i fizycznej bliskości. Ta fizyczna bliskość jest ważna, ponieważ dziecko kojarzy pozycję do karmienia piersią z komfortem i bezpieczeństwem. Podczas gdy dobrze jest trzymać dziecko blisko i kołysać je w czasie przejścia, należy unikać trzymania dziecka przez dłuższy czas. Ostatecznie większość dzieci odzwyczai się od kogutów, gdy będą gotowe na pokarmy stałe.

Idealnie, odzwyczajanie powinno odbywać się przez okres dni, tygodni lub miesięcy. Chociaż jest to normalne, aby doświadczyć intensywnej fazy odsadzania w pewnym momencie, najlepiej jest złagodzić do niego stopniowo. Nagłe, gwałtowne przejście może spowodować depresję i obrzęk piersi. Ważne jest jednak, aby być przygotowanym na to przejście i dokładnie przestrzegać zaleceń pediatry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *