Co ile godzin należy karmić 6-miesięczne dziecko

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z dlugoscmaznaczenie.pl

Jeśli Twoje dziecko ma około 6 miesięcy, w Twojej głowie pojawia się pytanie „Co ile godzin powinno się karmić sześciomiesięczne dziecko?”. Odpowiedź jest inna dla każdego dziecka, ale ogólną zasadą jest karmienie dziecka co dwa do trzech okresów czuwania i snu. W tym wieku dzieci powinny wypić około sześciu do ośmiu uncji formuły lub mleka przy każdym karmieniu. Poza mlekiem i formułą, powinny również otrzymywać przekąskę co dwie do trzech godzin.

Do 6 miesiąca życia, Twoje dziecko powinno być gotowe na pokarmy stałe. Możesz zacząć wprowadzać pokarmy stałe za pomocą małej łyżeczki trzymanej blisko ust dziecka. Podczas wprowadzania pokarmów stałych po raz pierwszy, dziecko prawdopodobnie odrzuci jedzenie lub rozleje kilka pierwszych łyżeczek. Ale nie martw się! Rozwój Twojego dziecka będzie na dobrej drodze, a Twoje wysiłki zostaną nagrodzone.

Karmienie sześciomiesięcznego dziecka na żądanie może nie być najlepszym rozwiązaniem. W jednym z ostatnich badań zbadano rozwój poznawczy i akademicki dzieci, które były karmione na żądanie. Dzieci, które miały regularny harmonogram karmienia, częściej osiągały lepsze oceny w szkole. Jednak opiekunowie dzieci karmionych na żądanie mieli gorszy sen i ogólne gorsze samopoczucie niż ci, którzy tego nie robili. Z tego powodu warto zaplanować karmienie dziecka piersią co najmniej trzy do pięciu razy dziennie. Pamiętaj jednak, że harmonogramy karmienia niemowląt różnią się diametralnie i być może będziesz musiała budzić dziecko na karmienie co trzy do czterech godzin.

Powinnaś również rozważyć wypróbowanie pokarmów stałych na żądanie. Gdy Twoje dziecko zaczyna akceptować pokarmy stałe, może odmówić jedzenia mleka matki lub formuły. Niezależnie od decyzji, ważne jest, aby kontynuować oferowanie mleka matki i formuły na żądanie. Pokarmy stałe dostarczają doświadczeń sensorycznych, które pomagają dziecku przyzwyczaić się do jedzenia nowych rzeczy. Jeśli Twoje dziecko nie lubi smaku pokarmów stałych, odczekaj kilka tygodni zanim spróbujesz ponownie.

Do szóstego miesiąca życia dzieci powinny być karmione co dwie do trzech godzin. W ciągu dnia powinny być karmione między ósmą a dziewiątą rano. Następnie powinny być karmione wieczorami między szóstą a ósmą wieczorem. Po tym powinna nastąpić kąpiel o 19:30. Na kolację daj dziecku pół słoiczka warzyw stage 2 i dwie łyżki płatków śniadaniowych.

Do siódmego miesiąca dziecko powinno jeść miękkie kawałki i żuć różne pokarmy. Możesz zacząć oferować im miękkie kawałki, pokrojone w kostkę. Spróbuj bananów, gotowanej cukinii i chlebka bananowego. Uważaj jednak, aby nie oferować im zbyt twardych lub małych, okrągłych lub twardych pokarmów, ponieważ mogą one udusić ich drogi oddechowe. A jeśli Twoje dziecko odmawia jedzenia, możesz dodać do jego diety mleko matki lub jogurt.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *