Jak zapobiegać chorobie lokomocyjnej u dzieci

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z mamula.pl

Najczęstszym rodzajem choroby lokomocyjnej u dzieci jest choroba lokomocyjna. Dziecko doświadcza rozstroju żołądka i wymiotów, kiedy wrażenie poruszania się, drżenia lub szarpania jest niedopasowane do innych zmysłów w ciele dziecka. Silne zapachy i pokarmy są również znane z wywoływania choroby lokomocyjnej. Jako przykład, dziecko, które cierpi na chorobę lokomocyjną może wymiotować z powodu silnego zapachu żywności.

Jeśli masz obawy o chorobie lokomocyjnej u swojego dziecka, powinieneś szukać pomocy medycznej tak szybko, jak to możliwe. Leki na chorobę lokomocyjną są dostępne tylko na receptę i nie są odpowiednie dla młodszych dzieci. W międzyczasie możesz spróbować naturalnych środków zaradczych i leków bez recepty. Pamiętaj tylko, aby czytać etykiety opakowań i w razie potrzeby dostosować dawkę. Aby zapobiec chorobie lokomocyjnej, zabierz dziecko w spokojne miejsce z dużą ilością płynów.

Chociaż trudno jest wiedzieć, kiedy Twoje dziecko zacznie czuć się źle, możesz zwrócić uwagę na wczesne znaki ostrzegawcze. Niemowlęta i dzieci mają bardzo mało komunikacji werbalnej i nie są w stanie powiedzieć Ci, czy zaczynają chorować. Dlatego mogą zbyt wcześnie zacząć marudzić lub płakać. Nawet niewerbalne dzieci mogą dawać oznaki choroby lokomocyjnej. Ale, Way nie zdawał sobie sprawy, że jej dwulatek był w tarapatach, dopóki nie było za późno.

Możesz zapobiec chorobie lokomocyjnej, zapobiegając rozproszeniu uwagi. Książki dla dzieci i zabawki mogą odciągnąć twoje dziecko od ruchu, co może sprawić, że będą chore. Ponadto, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko było spokojne, przynieś ze sobą przenośny głośnik lub odtwarzacz muzyki. Zadbaj również o to, aby w samochodzie było chłodno i wygodnie. Jeśli możesz, włącz wentylator i przyciemnij okno, aby dziecko nie patrzyło Ci w oczy. Trzymaj muzykę lub audiobooka włączonego podczas podróży, aby mógł skupić się na drodze przed sobą.

Innym sposobem, aby zapobiec chorobie lokomocyjnej u dziecka, jest podanie mu posiłku przed podróżą. W ten sposób, dziecko może uniknąć uzyskania choroby lokomocyjnej, gdy jest głodny lub spragniony. Również świeże powietrze może pomóc w zapobieganiu mdłości. Niemowlęta są najbardziej narażone na chorobę lokomocyjną na pusty żołądek, więc upewnij się, że podasz im coś przed rozpoczęciem podróży. Choroba lokomocyjna u dzieci jest mniej powszechna, gdy śpią, ale będą bardziej czujne i aktywne po przybyciu.

Jeśli nie jesteś pewien, czy twoje dziecko ma chorobę lokomocyjną, skonsultuj się z pediatrą. Są one przeszkolone do diagnozowania i leczenia warunków pediatrycznych, w tym choroby lokomocyjnej. Wiele z tych warunków można wyleczyć, ale zapobieganie jej wystąpieniu jest najważniejsze. Rodzice muszą również poświęcić czas na edukację na temat oznak i objawów choroby lokomocyjnej u dzieci. Mogą również dowiedzieć się, jak zapobiegać chorobie lokomocyjnej u swoich dzieci. Jest to niewygodny fakt życia, ale ważne jest, aby pamiętać, że istnieją sposoby, aby temu zapobiec.

Kilka wspólnych objawów choroby lokomocyjnej u dzieci to nudności, wymioty, blada skóra i zimne poty. Niektóre dzieci doświadczają również bólów głowy, zmęczenia i ślinienia się. Rodzice mogą spróbować leków przeciwhistaminowych, które są powszechnie przepisywane dla dorosłych cierpiących na chorobę lokomocyjną. Zawsze konsultuj się z pediatrą przed wypróbowaniem jakiegokolwiek leczenia choroby lokomocyjnej u dziecka. Jeśli Twoje dziecko stale choruje podczas jazdy samochodem, choroba lokomocyjna może być tego przyczyną.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *