Leczenie przeziębienia u dziecka – jak pomoże e recepta 24h?

e-recepta

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu 123kids.pl

Choć kichanie, czy też kasłanie u niemowlaka to zupełnie normalne zjawisko, warto być czujnym, aby możliwe było rozpoznanie objawów przeziębienia. Organizm maleństwa, a zatem także jego układ odpornościowy, jest jeszcze niedojrzały, dlatego nawet pozornie niegroźna infekcja może przekształcić się w poważną chorobę. Jak rozpoznać i jak leczyć przeziębienie u niemowlęcia?

Jakie są objawy przeziębienia u noworodka?

Głównym objawem przeziębienia u nowo narodzonego dziecka są katar, kaszel, oraz stan podgorączkowy i gorączka. Stosunkowo często pojawiają się także objawy takie, jak biegunka, czy też wymioty. W związku z tymi objawami noworodek może być podrażniony i zirytowany. Szczególnie zaniepokoić powinny nas zaś takie objawy, jak apatia, brak łaknienia, czy też bezsenność. 

Oczywiście, niemowlęta dość często oczyszczają sobie noski kichając. Jeśli jednak u dziecka pojawi się charakterystyczne sapanie, czy też problemy z oddychaniem – wyraźnie wskazuje to na fakt rozwijania się w jego organizmie infekcji o poważnym stopniu nasilenia. Należy wówczas czym prędzej wprowadzić odpowiednie leczenie. 

Przeziębienie u niemowlaka – kiedy należy udać się do lekarza?

Łagodne objawy przeziębienia można leczyć domowymi sposobami. Jeśli jednak temperatura ciała noworodka gwałtownie rośnie, wykazuje on objawy anemii, czy też odmawia ssania, należy czym prędzej skorzystać z profesjonalnej pomocy lekarskiej. Aby szybko uzyskać pomoc, warto skorzystać z usługi recepty elektronicznej. E-recepta to rozwiązanie, dzięki któremu konsultacja lekarska może odbyć się bez wychodzenia z domu, a recepta na niezbędne leki nadejść w ciągu kilkunastu minut. 

Sytuacją, w której należy bezwzględnie skorzystać z pomocy lekarskiej jest pojawienie się u niemowlaka zaburzeń oddychania. Objaw ten świadczy o tym, że infekcja u dziecka jest poważna i powinno ono czym prędzej uzyskać zaawansowaną pomoc medyczną.

W jaki sposób leczy się przeziębione niemowlęta?

O wdrożeniu konkretnego leczenia zawsze decyduje lekarz. Dobra wiadomość jest taka, że specyfików, które pomogą przeziębionemu maluchowi jest naprawdę wiele – e-recepta może zatem zostać zapisana na szereg różnych produktów leczniczych. Często zapisywane są przez lekarzy środki zawierające paracetamol, na przykład w postaci czopków. Alternatywnymi środkami leczniczymi są zaś produkty zawierające ibuprofen. Każdy lek należy stosować zgodnie z zaleceniami specjalisty.

W niektórych przypadkach (np. gdy dziecko w wieku poniżej 1. miesiąca życia mocno gorączkuje) może okazać się niezbędna jego hospitalizacja.

Jak uzyskać receptę na leki dla dziecka?

Najszybszym sposobem na uzyskanie recepty na niezbędne leki dla niemowlęcia zmagającego się z przeziębieniem może okazać się e-recepta. Pozwala ona na szybki kontakt z lekarzem online, bez wychodzenia z domu. Zapisana przez niego recepta, podobnie jak tradycyjna, może zaś zostać zrealizowana w dowolnie wybranej przez nas aptece na terenie całego kraju. Jeszcze tego samego dnia będziemy więc w stanie przynieść ulgę w chorobie maluchowi.

W trakcie e wizyty możliwa jest także konsultacja ze specjalistą, który w razie potrzeby zapisze dodatkowe leki, oraz skieruje na niezbędne badania, jeśli będzie podejrzewał, że przyczyną stanu zdrowia niemowlęcia jest inna choroba.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *