Jak rozpoznać chorobę lokomocyjną u niemowląt

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko doświadcza choroby lokomocyjnej czy nie, istnieje kilka sposobów na rozpoznanie jej objawów. Jeśli Twoje dziecko ma chorobę lokomocyjną, najprawdopodobniej straci apetyt lub zacznie się chłodno pocić. Na szczęście te objawy ustąpią w ciągu 15 minut. W przypadku dzieci, które nie śpią, można spróbować spojrzeć na coś w oddali, co zapewni wizualne wejście i rozwiąże mieszane komunikaty. Jeśli dziecko ma mdłości lub wymioty, spróbuj położyć się i dostarczyć trochę płynów.

Innym sposobem na zidentyfikowanie oznak choroby lokomocyjnej jest szukanie rozproszeń. Na przykład, można grać w grę spot the ABCs lub liczyć ciężarówki. Innym skutecznym sposobem na uniknięcie choroby lokomocyjnej jest unikanie trzymania książki w pobliżu twarzy dziecka. Pomocny może być również chłodny materiał przyłożony do karku. Jeśli Twoje dziecko doświadcza choroby lokomocyjnej, chłodna ściereczka może pomóc uspokoić jego żołądek i zmniejszyć mdłości.

Symptomy choroby lokomocyjnej mogą być trudne do zauważenia u dzieci, ponieważ nie mogą one komunikować się werbalnie. Jednak mogą one dać znaki nudności i wymioty, zanim zaczną pokazywać fizyczne objawy. Way zbyt późno dowiedziała się, że marudzenie jej dwulatka mogło być oznaką kłopotów. Dużo czasu zajęło jej zorientowanie się, że ma do czynienia z poważnym problemem. Jeśli więc podejrzewasz, że twoje dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, ważne jest, aby jak najszybciej skonsultować się z pediatrą.

Pierwsze objawy choroby lokomocyjnej obejmują ogólne uczucie nudności i wymioty. Podczas gdy małe dzieci nie będą w stanie opisać doznań, staną się niespokojne, będą ziewać i płakać. Mogą również stracić zainteresowanie swoimi ulubionymi potrawami. Na szczęście większość przypadków choroby lokomocyjnej u niemowląt ustępuje samoistnie po kilku dniach lub tygodniach. Najlepiej zidentyfikować oznaki, zanim przekształcą się w pełne objawy.

Podróż w samochodzie jest częstą przyczyną choroby lokomocyjnej u dzieci. Dzieci mogą wyczuć ruch samochodu, co powoduje mdłości. Objawy choroby lokomocyjnej u niemowląt obejmują bladość, utratę apetytu, częste ziewanie i niepokój. Objawy choroby lokomocyjnej będą się różnić w zależności od dziecka. Jeśli twoje niemowlę wykazuje którykolwiek z tych objawów, skontaktuj się z lekarzem od razu.

Kiedy zabierasz dziecko na wycieczkę drogową, pamiętaj, aby sprawdzić, czy w foteliku nie ma twardego kapelusza. Choroba lokomocyjna często występuje w samochodzie, gdy dziecko siedzi na niskim siedzeniu. Dziecko może nie być w stanie wyczuć obrotów w samochodzie, natomiast kinoman może je wyczuć, obserwując je wzrokiem. Układ nerwowy dziecka nie jest w stanie przetworzyć sprzecznych sygnałów, więc może nie odczuwać ich tak bardzo, jak powinien.

Opaski uciskowe mogą być również przydatne w łagodzeniu objawów choroby lokomocyjnej u dzieci. Środek nadgarstka jest punktem nacisku dla opasek akupresurowych. Należy przyłożyć opaskę do tego miejsca około pół cala powyżej załamania nadgarstka. Opaska może być również stosowana do wywierania nacisku na inne części ciała, takie jak tył głowy. Jeśli objawy są ciężkie, dziecko może potrzebować pozostać w pozycji leżącej przez kilka minut, aby dojść do siebie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *